• Головна
  • Коли головний біль стає тривожним сигналом?

Коли головний біль стає тривожним сигналом?

Коли головний біль стає частим явищем і не дає виконувати свої щоденні справи, варто піти на консультацію до лікаря і пройти обстеження, щоб перевірити, чи немає серйозних проблем.

Головний біль – це, певною мірою, нормальне явище в нашому житті. Без сумніву, він є добре відомим і докучливим ворогом, який найчастіше минає сам по собі без будь-яких серйозних ускладнень. Утім, є люди, у яких попри відчуття полегшення після вживання знеболювальних або хорошого відпочинку, головний біль з’являється знову.

Таке трапляється досить часто. Зараз ми маємо на увазі мігрені, хронічний головний біль, який суттєво впливає на якість життя.

Тож… коли такий розлад повинен спонукати людину забити на сполох? Чи може головний біль бути чимось небезпечнішим? Це питання потрібно розглянути більш докладно.

Зважаючи на те, що інформація є найкращою зброєю, далі в цій статті ми наведемо три поширені факти, які ви маєте знати.

Головний біль: на які чинники варто звертати увагу під час визначення серйозності проблем

Перш за все, щоб розвіяти ваші страхи та переживання, достатньо сказати, що майже в 95% випадках цього неприємного стану він не є симптомом жодного серйозного захворювання. Тепер, коли ми прояснили ситуацію, варто також зазначити, що досить часто головний біль є дуже виснажливим. Такі захворювання, як мігрень, вовчак, депресія або артрит проявляються через цей симптом.

Ми знаємо, що від самого головного болю ніхто ще не вмер, однак він суттєво погіршує якість життя людей. У цьому стані ми часто закриваємося вдома й переносимо так зване “соціально невидиме захворювання”.

Такі проблеми зі здоров’ям, безсумнівно, значно погіршують життя. Проте особливо важливо знати, у який момент головний біль чи ймовірна мігрень перестають бути нормальними й попереджають нас про дещо значно серйозніше.

Погляньмо на три характеристики, які варто взяти до уваги:

1.  Коли головний біль стає тривожним сигналом

У вищезгаданому дослідженні Гарвардського університету було виділено низку характеристик, на які завжди потрібно звертати увагу, якщо ви або хтось із ваших близьких страждає на головний біль.

Зверніть увагу:

  • характер головного болю раптово змінюється. Наприклад, якщо у вас виникав різкий біль, який минав після вживання анальгетиків, а тепер ліки не допомагають, неодмінно зверніться до лікаря;
  • також варто піти на огляд до спеціаліста, якщо у людини стається неймовірно сильний приступ болю (схоже на серцевий напад);
  • якщо біль посилюється, коли викашляєте або рухаєтеся, це також ненормально;
  • крім того, вас має насторожувати, коли головний біль не дає виконувати свої щоденні справи;
  • деякі люди стають агресивними або дратівливими під час головного болю. Це теж відхилення від норми;
  • будьте дуже обережними якщо біль супроводжується лихоманкою та затіканням шиї;
  • крім того, якщо у вас виникають проблеми із зором, запалюються очі, порушується мова, з’являється слабкість і запаморочення, варто негайно їхати в лікарню або викликати швидку;
  • лікарі також попереджають, що раптовий нічний біль має бути причиною для занепокоєння;
  • якщо “б’є” в голові й біль не минає, потрібно негайно їхати в лікарню.