• Головна
  • Діарея. Причини та що робити при діареї. Лікування діареї народними засобами.

Діарея. Причини та що робити при діареї. Лікування діареї народними засобами.

Що таке діарея? Розлад кишечника в народі звуть проносом, наукова ж назва – діарея – звучить майже красиво, особливо якщо не знати, про що йде мова.

Діарея підкрадається непомітно, а виявлятись може швидко і бурхливо – це не тільки неприємне, але і небезпечне явище.

І справа тут не тільки в тому, що ламаються робочі плани і псуються вихідні – діарея дійсно буває небезпечною для здоров’я і навіть життя, якщо вчасно її не зупинити.

Найчастіше діарею викликає кишкова паличка, але тут є свої тонкощі. Ми не медики, і не будемо розглядати їх детально, але пояснимо в загальних рисах.

Кишкова паличка – Escherichia coli – вважається частиною мікрофлори людини. Є і ще один різновид – citrobacter, і її відносять вже до умовно-патогенних мікроорганізмів – ця бактерія, як і Escherichia coli, буває різних видів, і багато з них викликають серйозні шлунково-кишкові захворювання у людини і тварин. Простіше кажучи, коли в кишечник потрапляють чужі для нього мікроорганізми, розвивається інфекція і діарея, так як чужі кишкові палички виробляють токсини: організм перестає всмоктувати воду і починає виганяти її з себе – тому головною небезпекою проносу медики називають зневоднення.

Причини діареї

Причини діареї часто можна з’ясувати самостійно – адже зазвичай ми пам’ятаємо, що й коли їмо, за винятком тих випадків, коли змішуємо все підряд, перебуваючи в гостях або влаштовуючи пишне застілля. Ну, в таких випадках діарея може виникнути просто від переїдання і немислимих поєднань їжі, навіть якщо продукти були свіжими і якісними – так що ображатися нема на кого, окрім самих себе.

Не секрет, що розлад кишечника часто наздоганяє людей в поїздках, особливо на поїзді: їжа, що продається на перонах місцевими «підприємцями», може бути не тільки не першої свіжості, але навіть і не другий, так що тут теж відповідальні тільки ми самі. На жаль, легковажність наших людей щодо гігієни харчування навіть сьогодні не знає кордонів. Буває, що дорослі люди з вищою освітою!), вирушаючи влітку на дачу, беруть з собою готові або покупні продукти, тримають їх там без холодильника цілий день, потім їдять, та ще й дітей годують, і дивуються: як же так, адже це все домашнє, з хороших продуктів – і чому ми захворіли? А то ще їдять разом з дітьми ягоди і фрукти прямо з кущів і дерев, готують рибу з місцевої річки, і знову дивуються, хоча причини, загалом-то, цілком зрозумілі; взимку ж примудряється зіпсувати продукти прямо у себе вдома, запасаючи їх у холодильнику, немов «на чорний день» – способів влаштувати собі діарею, як бачимо, досить багато.

Звичайно, діарея трапляється і з інших причин – під час відпочинку за кордоном, або навіть в іншому регіоні: змінюється склад води, а значить, і їжі; змінюється клімат і часовий пояс – для сучасної людини такі навантаження стали непосильними. Бактеріальна флора у більшості дітей і дорослих досить слабка: пристосування до нових умов для неї є справжнім стресом, і вона не може захищати організм – її треба зміцнювати, інакше можна промучився все життя, харчуючись слизовими супчиками і кашки.

Що робити при діареї

Але що ж робити з раптово виниклої діареєю? Більшість людей навчилися самі надавати собі допомогу, але такий підхід припустимо тільки у неускладнених випадках; до речі, не завжди слід хапатися за пігулки, широко рекламовані сьогодні у ЗМІ.

Якщо діарея триває більше 2-х діб, і стан не поліпшується, або поліпшується незначно, треба терміново звертатися до лікаря, і зволікати не можна – це дуже небезпечно. При серйозних кишкових інфекціях діарея часто супроводжується лихоманкою, температурою, сильною слабкістю, блюванням, порушується серцевий ритм – тут потрібне негайне обстеження і серйозне лікування.