• Головна
  • Що робити, якщо ви відчуваєте підозрілі симптоми?

Що робити, якщо ви відчуваєте підозрілі симптоми?

Переживаю, що міг/могла підхопити коронавірус, що робити?

Спершу проаналізуйте, чи справді ви могли його десь підхопити. Якщо ви протягом останніх кількох тижнів не бували у країнах, де є спалах хвороби, і не контактували з людьми, які звідти повернулися, — шанси мінімальні.

Якщо контакти з потенційними хворими були й у вас з’явилися симптоми, як от гарячка, головний біль, кашель, ускладнене дихання, — залишайтеся вдома і телефонуйте сімейному лікарю. МОЗ та ВООЗ закликає саме телефонувати спершу, а не йти в лікарню одразу, адже якщо ви все-таки хворі, то так заразите менше людей.

Якщо у вас немає сімейного лікаря, саме час укласти декларацію.

В іншому випадку — дзвоніть на гарячу лінію Національної служби здоров’я за номером 1677. Також є гаряча лінія МОЗ, яка поки що працює в тестовому режимі: 0-800-505-201.

Якщо ви нещодавно повернулися з країни з високим рівнем зараження коронавірусом або контактували з тими, хто повернувся, у жодному разі не приховуйте від лікарів, де саме ви були та з ким контактували.

Ваш сімейний лікар або лікарі швидкої ухвалять рішення про необхідність вашої самоізоляції або госпіталізації та нададуть подальші рекомендації. Також саме вони можуть призначити вам проведення тесту на коронавірус.

Щоб знизити ризик зараження, ВООЗ та МОЗ України

рекомендують дотримуватися таких базових правил:

  • регулярно ретельно мийте руки з милом протягом 20–40 секунд та обробляйте руки спиртовмісними (від 60%) антисептиками;
  • не торкайтеся руками обличчя та слизових оболонок (очей, носа і рота) — це стандартний шлях потрапляння вірусу в організм через заражені поверхні (тому так важливо мити руки).
  • Під час кашлю і чхання прикривайте рот і ніс серветкою або згином ліктя, після цього серветку відразу викиньте, а руки вимийте;
  • уникайте місць скупчення людей, а якщо ви таки опинилися в них — одягайте маску і дотримуйтеся дистанції і перебувайте на відстані щонайменше 1–1,5 м від людей, які вас оточують;
  • не їжте продуктів тваринного походження без термічного оброблення;
  • намагайтеся повноцінно харчуватися і займатися фізичними вправами, дотримуватися здорового сну.

 

Гаряча лінія

Харків та область: 057 712 45 00, 057 797 60 13;

Міністерство охорони здоров’я України запустило Telegram-бот для оперативної відповіді на поширені запитання щодо коронавірусу в Україні.

Чат-бот доступний за посиланням: https://t.me/COVID19_Ukraine_Bot.

Також працює Telegram-канал «Коронавірус_інфо» з оперативною та поточною інформацією щодо ситуації з вірусом COVID-19 в Україні. Це єдиний Telegram-канал, верифікований Міністерством охорони здоров’я. Всі новини, поточні дані, рекомендації та оцінка від фахівців.

Перелік джерел МОЗ України, де ви можете отримати достовірну інформацію про охорону здоров’я:

Сайтhttp://moz.gov.ua/

Сторінки у Facebook (https://www.facebook.com/moz.ukr/) та Twitter (https://twitter.com/MoH_Ukraine)

Youtube-каналhttps://goo.gl/bJszMq